Vstupenky kupujte zde  

Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

BRIAN COX (herec; Velká Británie)


Účast hosta: sobota 15. 4. a neděle 16. 4. 2023Brian Cox je skotský herec, který je členem divadelní společnosti Royal Shakespeare Company a Royal National Theatre, díky kterým získal uznání za hlavní roli v divadelní hře Král Lear.

Je známý ze snímků a seriálů jako AGENT BEZ MINULOSTI, KRUH, TROJA, BOURNŮV MÝTUS, ZODIAC, RED a RED2, ZROZENÍ PLANETY OPIC, CHURCHILL, DEADWOOD, GOOD OMENS, atd. Jako první si na stříbrném plátně zahrál postavu Hannibala Lectera ve snímku LOVEC LIDÍ (také jako ČERVENÝ DRAK).

Brian Cox je také oceňován za jeho roli hlavního antagonisty generála Williama Strykera v blockbusterovém snímku X-MEN 2. V současné době hraje mediálního magnáta Logana Roye v kritiky oceňovaném seriálu produkce HBO, BOJ O MOC. Za tuto roli získal Zlatý glóbus pro nejlepšího herce v dramatickém seriálu (Golden Globe Award for Best Actor in a Drama Series) a byl nominován na cenu Emmy pro nejlepšího herce v dramatickém seriálu (Primetime Emmy Award for Best Actor in a Drama Series).

Brian Cox je veterán londýnského divadelního jeviště, kde získal dvě divadelní ceny Laurence Oliviera pro nejlepšího herce (Olivier Awards for Best Actor). Magazín Empire mu roku 2006 udělil cenu Empire Icon Award za jeho filmové úspěchy. UK Film Council jej jmenoval v roce 2007 jako jednoho z top 10 nejvlivnějších britských filmových hvězd v Holywoodu.