Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

BRANDON ROUTH (Herec; USA)


Účast hosta: sobota 8.2. a neděle 9.2.Brandon Routh vkročil do světa showbusinessu v roce 2005, když byl obsazen do role „Muže z oceli“ do velmi očekávaném filmu SUPERMAN SE VRACÍ pod taktovkou Bryana Singera. V současné době Brandon hraje postavu Raye Palmera/Atoma v seriálu superhrdinském týmu DC Comics, LEGENDS OF TOMORROW, produkovaném stanicí CW. V roce 2015 si se svou kolegyní z LEGENDS OF TOMORROW Caity Lotzovou zahrál ve filmu 400 DAYS.

Kromě herecké kariéry Routh namluvil v roce 2013 postavu Davida „Heshe“ Walkera pro videohru CALL OF DUTY: GHOSTS. Zahrál si také v komediálním seriálu stanice CBS PARŤÁCI, od tvůrců seriálu „Will a Grace“. V roce 2012 Brandon ztvárnil roli trenéra středoškolského lakrosového týmu ve filmu ŠAMPIONI LAKROSU.
Roku 2010 se Routh objevil ve filmu Edgara Wrighta SCOTT PILGRIM PROTI ZBYTKU SVĚTA produkční společnosti Universal, kde stanul proti Michaelovi Cerovi. Získal stálou roli v NBC seriálu CHUCK a zahrál si po boku Samuela L. Jacksona ve snímku ODPOČÍTÁVÁNÍ. Na stříbrném plátně opět zazářil se Sethem Rogenem a Elizabeth Banksovou ve filmu Kevina Smitha ZACH A MIRI TOČÍ PORNO. Vidět jsme ho mohli i ve snímku LIFE IS HOT ON CRACKTOWN, který vznikl na základě novely Buddyho Giovinazzoa, a v romantické komedii TABLE FOR THREE, kde byl k vidění společně s Jennifer Morrisonovou a Sophiou Bushovou.
V roce 2018 si Brandon zahrál i se svou manželkou Courtney Fordovou, a to v nezávislém filmu LIE TO ME. Tento snímek pojednává o páru v otevřeném vztahu, který přestane fungovat ve chvíli, kdy se každý z partnerů zamiluje do někoho jiného.
Routh se narodil v Des Moines v Iowě a vyrůstal poblíž Norwalku (přibližně 160km jižně od Woolstocku, rodném městě původního televizního Supermana, George Reevese).

Více informací o našem hostovi se můžete dozvědět na webu našeho partnera ČSFD