Biografie


Koupit společné foto nebo podpis

STEFAN KAPICIC (Herec; Montenegro)


Účast hosta: sobota 8.2.


Stefan Kapicic je srbský herec, který se narodil v Německu a je známý díky své ikonické roli Colossuse v kasovním trháku společností Marvel a Fox, DEADPOOL. Tuto roli si zopakoval i ve filmu DEADPOOL 2.
Studoval na jedné z nejuznávanějších škol dramatického umění v Evropě, Academy of Dramatic Arts, a od svých studií ztvárnil více než sedmdesát divadelních, filmových a televizních rolí. V celovečerních snímcích debutoval v roce 2003 a byl na filmovém festivalu Nish oceněn jako Nejlepší debutant.

Přestože má nejraději film, objevil se i na televizních obrazovkách v seriálech JEDNOTKA ZVLÁŠTNÍHO URČENÍ Davida Mameta, VRAŽEDNÁ ČÍSLA Ridleyho Scotta, a UDÁLOST stanice NBC. Jako evropský herec se objevil i v evropské televizní produkci, a to v seriálu OBYČEJNÍ LIDÉ. Krom televize a filmu se Kapicicovi vyplatila i láska k divadlu. Objevil se ve více než padesáti hrách včetně KUPCE BENÁTSKÉHO W. Shakespearea, SMRT Woodyho Allena, a HASANAGINICI v režii oceňovaného režiséra Jagose Markovice. Kapicicovy divadelní výstupy jsou často hodnoceny jako ohromující.
Se svou výškou 193 cm a schopností mluvit devíti různými jazyky se Kapicic stal dokonalým kandidátem pro určité postavy. V roce 2016 se objevil v celovečerním snímku s rekordní návštěvností, DEADPOOL, jako fyzicky impozantní Colossus. Film režíroval Tim Miller a Kapicic v něm hrál po boku Ryana Reynoldse. Ten ve filmu ztvárnil amerického anti-hrdinu s mnohem sušším humorem, než bývalo ve snímcích o X-Menech běžné.

Stefan Kapicic se nedávno objevil v kritiky oceňovaném spinoffu PERNÍKOVÉHO TÁTY s názvem VOLEJTE SAULOVI, kde v několika epizodách ztvárnil postavu Caspera. Kapicice můžete také zaslechnout v LOVE, DEATH & ROBOTS, sérii krátkých epizod od Tima Millera pro Netflix. V roce 2019 také namluvil a jeho pohyby byly nasnímány pro Nikolaie a J-12 ve hře CALL OF DUTY: MODERN WARFARE.